Pensijų fondai
Apie pensijų fondus viešojoje erdvėje kalbama daug, deja, ne visada aiškiai. Pasimesti tarp naujausių įstatymų bei jų pataisų lengva, bet kaip užtikrinti, kad sulaukus garbaus amžiaus gyvenimas būtų užtikrintas ir patogus?

Apie pensijų fondus viešojoje erdvėje kalbama daug, deja, ne visada aiškiai. Pasimesti tarp naujausių įstatymų bei jų pataisų lengva, bet kaip užtikrinti, kad sulaukus garbaus amžiaus gyvenimas būtų užtikrintas ir patogus?
Pensijų fondų tipai ir skirtumai
Lietuvoje veikia trijų pakopų pensijų kaupimo sistema. Ją sudaro valstybinė Sodros pensija: I pakopa; privatūs pensijų fondai / investiciniai fondai: II ir III pakopos, kurias valdo privačios pensijų kaupimo bendrovės.
Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi asmeninę Sodros paskyrą, kurioje gali matyti savo sukauptą darbo stažą, apskaitos vienetus, sumokėtas įmokas ir gautas išmokas. Senatvės pensiją I pakopoje sudaro dvi dalys: bendroji pensijos dalis ir individualioji pensijos dalis, todėl kiekvieno Lietuvos gyventojo senatvės pensija yra apskaičiuojama individualiai ir priklauso nuo jo darbingo laikotarpio sumokėtų įmokų – apskaitos vienetų, darbo stažo ir kt.
II pensijų pakopa – privatūs pensijų fondai, kuriuos valdo 6 pensijų kaupimo bendrovės. Kaupimas II pensijų pakopoje vyksta pagal formulę: kaupiančiojo dalis yra 3 % nuo atlyginimo prieš mokesčius, plius 1,5 % valstybės priemoka nuo užpraeitų metų VDU šalyje. Visose privačiose pensijų kaupimo bendrovėse pinigai yra investuojami atsižvelgiant į kaupiančiojo amžių – gyvenimo ciklo fondus. Uždirbama investicinė grąža visose bendrovėse skirtinga, todėl svarbu domėtis ir stebėti II pakopos sutartis. Sukaupti ateičiai, oriai senatvei – toks kiekvieno kaupiančiojo tikslas. Nuo 2019 m. galima migruoti tarp visų šešių privačių pensijų kaupimo bendrovių. Tai suteikia pasirinkimo laisvę ir galimybę per daugelį metų sukaupti didesnį kapitalą. Sukauptais pinigais dalyvis gali naudotis sulaukęs pensinio amžiaus, arba išeidamas į išankstinę senatvės pensiją. Jeigu žmogus nesulaukia pensijos, jo sukaupti pinigai yra paveldimi.
III pensijų pakopa – savanoriškas kaupimas pensijai. Sutartis be pabaigos termino ir laisvas įmokų mokėjimas – tokie šios sutarties privalumai. Sudaręs tokią sutartį žmogus renkasi mokėjimo periodiškumą, įmokos dydį ir investicinį fondą, kuriame bus investuojami jo pinigai. Pinigus kaupti galima 5-iose rinkoje veikiančiose bendrovėse, kurios turi skirtingas investavimo strategijas ir generuoja skirtingą investicinę grąžą. Sukauptomis lėšomis galima disponuoti pagal poreikį, jei kaupiantysis miršta, sukauptas kapitalas yra paveldimas.
Kada reikėtų pradėti galvoti apie pensijos kaupimą?
Rekomenduotina pradėti domėtis pensijų fondais kaip įmanoma anksčiau – vos pradėjus dirbti. Kuo jaunesnis žmogus, tuo didesnė tikimybė sukaupti reikšmingą kapitalą, reguliariai investuojant sąlyginai nedideles sumas.
Suprantama, kad būdami jauni apie pensiją galvojame retai, bet sulaukus senatvės, šiandien priimti sprendimai gali nulemti būsimo gyvenimo kokybę.
UAB „Finansų treneriai“ komanda konsultuoja ir suteikia žmonėms žinias apie visą trijų pakopų pensijų kaupimo sistemą. Remiamės tik patikimais šaltiniais, Lietuvos Banko statistika – visų pensijų kaupimo bendrovių veiklos rodikliais, investavimo rodikliais ir taikomais mokesčiais.
Konsultacijos vyksta naudojant išskirtinę metodiką. Kiekviena pensijų kaupimo bendrovė turi savo investicinius fondus ir naudoja skirtingas investavimo strategijas. UAB „Finansų treneriai“ konsultantai yra savo srities profesionalai, kurie domisi pokyčiais rinkoje, aktualijomis, seka naujienas, domisi investicinių fondų veikla ir rezultatais. Mūsų kompanijoje dirba tik licencijuoti specialistai, įgiję reikiamas žinias ir turintys tai įrodančius sertifikatus.
Konsultacijas klientams dažniausiai teikiame nuotoliniu būdu, nes į mus kreipiasi žmonės iš visos Lietuvos, tačiau labiausiai vertiname sutikimus ir konsultacijas gyvai. Mūsų darbas ir pagrindinė pagalba yra atsakyti į kliento klausimus, išsiaiškinti individualius pašnekovo poreikius ir lūkesčius.
Mūsų teikiamos konsultacijos yra nemokamos.
Registruotis į konsultaciją